http://www.ecodor.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/Facebook_EN.jpglink
http://www.ecodor.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/UF2000pets_RU.jpglink
http://www.ecodor.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/EcoLight_RU.jpglink

Ecodor

Добро пожаловать на Ecodor - профессионалов в контроле запахов Компания Ecodor является лидером на рынке, и специализируется в контроле и удалении неприятных запахов, а также нежелательных веществ. Подробнее...

UF2000

UF2000 является сильным продуктом при борьбе с запахом кошачьих фекалий, и многим другим. UF2000 является экологически чистым и эффективным решением в борьбе с этими нежелательными запахами. Подробнее...

Детектор пятен

Чувствуете неприятный запах, но не можете его найти??? Благодаря детектору пятен Ecodor Вы невооруженным глазом найдете пятна мочи, распространяющие неприятный запах. Найденное высохшее пятно можно обработать средством UF2000, которое быстро Подробнее...

Jak używany jest butanodiol

Producenci nazywają substancję inaczej. Najpopularniejsza nazwa to 1,4-butandiol, ale można znaleźć tę nazwę bez cyfr, lub też można znaleźć 1,4-diol, 2-butyn, ale użytkownik powinien wiedzieć, że wszystkie te nazwy odpowiadają tej samej substancji. Zmiana nazwy w żaden sposób nie wpływa na właściwości chemiczne.

Właściwości chemiczne

Chociaż lek nie ma koloru ani zapachu, smakuje trochę słodko. Oleista ciecz w wodzie rozpuszcza się całkowicie, oddziałując z otoczeniem. To samo dzieje się z wpływem etanu lub acetonu. Substancja częściowo rozpuszcza się w eterze lub chlorobenzenie, ale interakcja z różnymi kwasami może przekształcić ciecz w ester.

Przy rosnących temperaturach i ekspozycji na światło słoneczne połączenie zachowuje się dość stabilnie. Butyn zapala się w 350 stopniach Celsjusza, a wrze w 235. Substancja podlega odwodnieniu. Dzieje się tak, gdy temperatura osiąga 200. W tym przypadku substancja tworzy gamma-butyrolakton. Jeśli pomieszczenie, w którym znajduje się substancja chemiczna, jest zimne, tj. temperatura nie jest wyższa niż 14 stopni, następnie diol zestala się.

Obszar zastosowań

Substancja jest najbardziej poszukiwana w przemyśle obuwniczym, ponieważ do produkcji poliuretanów stosuje się 1,4-butanodiol. Ten materiał jest często używany na podeszwy i pięty butów. Do produkcji wyrobów kosmetycznych, papierniczych, tytoniowych, celofanowych i tekstylnych jako główny składnik stosuje się diol. Odgrywa swoją rolę będąc częścią rozpuszczalnika tetrahydrofuranu. Przemysł farmaceutyczny wykorzystuje butinę do syntezy leków, w tym leków.

Związek nie jest toksyczny, ale może powodować podrażnienie w kontakcie z odsłoniętą skórą. Taką reakcję obserwuje się przy indywidualnej nietolerancji. Chociaż jest bezwonny, należy nosić maskę i rękawiczki, aby chronić przed możliwymi szkodliwymi skutkami. W przeciwnym razie może wystąpić reakcja alergiczna.

1135cd1fe63b58d414703d3abcc48e2f